Lajme

Tahiri – Kurtit: Mos i përçaj komunat, takoji grevistët

Autori: Gazeta inFokus 17:13 | 05 September 2022

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka reaguar pas vizitave të Kurtit, nëpër shkollat e komunave të udhëhequra nga Vetëvendosje.

Tahiri i ka bërë thirrje kryeministrit që mos t’i përçaj komunat dhe t’i takon grevistët.

“Mos përçaj! Sot, Kryeministri paska shkuar ne Podujevë, nesër, në Gjilan e gjatë javës në Dardanë e Shtime. Kryeministër, mos i përçaj komunat, takoji grevistët se fragmentizimi është dobësim i institucioneve dhe i shtetit. Sindikalistët po presin takim e dialog social!”, ka shkruar Tahiri.

Të tjera