Lajme

Tahiri: I papranueshëm barazimi i agresorit me viktimën në deklaratën për të pagjeturit që u pranua nga Kurti

Autori: Gazeta inFokus 10:12 | 03 May 2023

Kosova dhe Serbia gjatë takimit të mbrëmshëm të mbajtur në Bruksel, janë pajtuar për deklaratën për të zhdukurit gjatë luftës së fundit në Kosovë, shkruan Gazeta Infokus.

Në lidhje me këtë ka reaguar ish kryenegociatorja e dialoigut për Kosovën, Edita Tahiri.

Ajo përmes një postimi në “Facebook”, ka thënë se barazimi i agresorit me viktimën në këtë deklaratë, është i papranueshëm, pavarësisht se është pranuar nga kryeministri Kurti.

“Barazimi i agresorit me viktimën ne deklaratën për te pagjeturit i miratuar dje ne dialog ne Bruksel është i papranueshëm pavarësisht se u pranua nga kryeministri i Kosovës”, ka shkruar Tahiri./Gazeta Infokus/

Më poshtë gjeni postimin e saj të plotë:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani

Të tjera