Lajme

Tahiri i LDK-së thotë që PDK duhet të shkoj në opozitë për dëmet që i ka bërë Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 21:56 | 13 August 2019

Xhafer Tahiri, kryetari i Vushtrrisë, i ftuar në Debat Plus në RTV Dukagjini, ka folur për koalicionet para dhe pas-zgjedhore të partisë së tij, LDK.

Sipas Tahirit, PDK, asesi nuk do duhet të jetë në koalicion me LDK-në qoftë para ose pas-zgjedhor, shkruan gazeta inFokus.

“Unë mendoj që as para zgjedhjeve e as pas zgjedhjeve PDK nuk duhet të jetë në qeverisjen e ardhshme të Kosovës, ka nevojë të shkoj në opozitë, të pastrohet e të reflektoj për dëmet që i ka shkaktuar Kosovës, opozita PDK-së do t’i bëj mirë edhe PDK-së edhe Kosovës”./Gazeta inFokus/

Të tjera