Lajme

Tahiri i AAK-së, Kurtit: Kryeministër fëmjët të hënën duhet të shkojnë në shkollë

Autori: Gazeta inFokus 12:47 | 11 September 2022

Shefi i grupit parlamentar i AAK-së, Besnik Tahiri tha se është obligim i secilës qeveri dhe secilit kryeministër që të takojë përfaqësuesit e sindikatave.

Tahiri përmes një postimi në rrjetin social Facebook, iu drejtua kryeministrit Kurti, duke thënë se fëmijët duhet të fillojnë mësimin të hënën dhe se Qeverisë i takon vendimmarrja.

“Është obligim i secilës qeveri dhe secilit kryeministër që të takojë përfaqësuesit e sindikatave. Kryeministër, të hënën fëmijët duhet të shkojnë në shkollë. Këtë, ju e keni në dorë. E keni në dorë me vendimmarrjen që e keni në posedim. Bëjeni atë”, shkroi Tahiri në Facebook.

Postimi i plotë:

Të tjera