Lajme

Tahiri: Do të ndërtojmë një çerdhe në Bukush për banorët e bashkësisë lokale dhe për punëtorët e fabrikave në këtë rajon

Autori: Gazeta inFokus 11:12 | 06 October 2021

Në vazhdën e takimeve me shumë biznese vushtrriase, Kryetari i Vushtrrisë, kandidat i LDK-së për Kryetar Komune, Xhafer Tahir, sot ka vizituar suksesshëm fabrikën MOLITORIA në Novolan, një biznes i suksesshëm me prodhime cilësore vendore e që punëson kryesisht gra.

“Në planin tonë 4 vjeçar kemi paraparë ndërtimin e një qerdheje për fëmijë në Bukosh për banorët e bashkësisë lokale por edhe që punëtorët e fabrikave në këtë rajon të kenë një vend të sigurtë për fëmijët ndërsa vazhdojnë punën” tha Tahiri.

Postimi i plotë i Tahirit:

U mirëpritëm në fabrikën MOLITORIA në Novolan, një biznes i suksesshëm me prodhime cilësore vendore e që punëson kryesisht gra.

Në planin tonë 4 vjeçar kemi paraparë ndërtimin e një çerdheje për fëmijë në Bukosh për banorët e bashkësisë lokale por edhe që punëtorët e fabrikave në këtë rajon të kenë një vend të sigurtë për fëmijët ndërsa vazhdojnë punën.

Të tjera