Lajme

Tahiri: Dasma me 10 persona është hajgarja më e madhe që i bëhet gastronomëve nga Qeveria

Autori: Gazeta inFokus 16:43 | 05 April 2021

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka reaguar pas masave masave anti- Covid 19, të miratuara sot në mbledhjen e Qeverisë

Tahiri ka shkruar në Facebook se këto masa për mbyllje do jenë hapje për qarkullim dhe biznes në rajon, ndërkaq shtoi se lejimi i dasmave për 10 persona është “hajgarja” më e madhe që i bëhet gastronomëve nga ana e Qeverise.

“Mbyllja e sotme është hapje dhe qarkullim e mundësi biznesi më shumë për Shkup, bregdetin shqiptar dhe atë malazez. Kurse, dasma për 10 persona është hajgarja më e madhe që i bëhet gastronomisë! Eksperimenti ka nisur”, ka shkruar Tahiri.

Besnik Tahiri i quan ‘hajgare’ masat e reja antiCOVID të qeverisë Kurti 👇

Posted by Infokus on Monday, April 5, 2021

Të tjera