Lajme

Tahiri: Bizneset fillestare do ti përkrahim me grante që të rrisin punësimin e zhvillimin ekonomik të Vushtrrisë

Autori: Gazeta inFokus 16:11 | 08 October 2021

Kryetari i Vushtrrisë, kandidat i LDK-së për Kryetar Komune, Xhafer Tahir e ka filluar ditën me vizita nëpër biznese në qytetin e Vushtrrisë.

Tahiri ka deklaruar se Bizneset fillestare do ti përkrahim me grante që të rrisin punësimin e zhvillimin ekonomik të Vushtrrisë.

Postimi i plotë i Tahirit:

U mirëpritëm edhe te Mobilieria Bleri

Bukosh, Vushtrri. E themeluar në vitin 2019, ka 5

punëtor. Një biznes familjar në fillimet e veta.

Pronari Kushtrim Ramadani dhe vëllezërit e tij po udhëheqin me sukses këtë kompani.

Bizneset fillestare do ti përkrahim me grante që të rrisin punësimin e zhvillimin ekonomik të Vushtrrisë

Të tjera