Sport

Tahir Batatina në mesnatë ka një mesazh për ata që po iu dhemb ‘suksesi’ i Llapit

Autori: Gazeta inFokus 23:54 | 29 April 2021

Skuadra e Llapit është kualifikuar për herë të dytë në histori të klubit në finale të Kupës së Kosovës, shkruan Gazeta inFokus.

Llapjanët e kanë eliminuar Prishtinën në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 5-4.

Në finale ekipi i drejtuar nga Tahir Batatina do të takohet me skuadrën e Dukagjinit të Klinës që ka mënjanuar Istogun.

Finalja do të luhet me 12 maj në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Para kësaj ndeshje kryetrajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka bërë një postimin interesant në llogarinë e tij zyrtare në facebook.

Tekniku llapjan është shprehu i lumtur me futbollistët e tij, teksa për ata që i dhemb suksesi i Llapit ka thënë që me 12 maj të mbaj afër hapa të qetësimit.

Më poshtë keni reagimin e Tahir Batatinës./Gazeta inFokus/

Jam krenar që ju kam afër vetës Luanat e mi 🙏

Unë së bashku me ju, stafin, tifozët dhe gjithë Podujevën jemi të…

Posted by Tahir Batatina on E enjte, 29 April 2021

Të tjera