Sport

Tahir Batatina kërkon rikthimin e ‘Legjendave’ në tribuna

Autori: Gazeta inFokus 23:26 | 16 November 2020

Trajneri i skuadrës së Llapit, Tahir Batatina, përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në facebook, ka kërkuar që tifozët llapjan ‘Legjendat’ të rikthen në tribuna, shkruan Gazeta inFokus.

Batatina ka thënë se me vendosjen e tribunave në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ tashmë asgjë nuk mungon.

“Ka ardhur koha që tashmë skuadrës t’i rikthehen tifozët llapjanë dhe “Legjendat” në tribunat shumë komode të stadiumit “Zahir Pajaziti”.

Më asgjë nuk na mungon përveç “Legjendave” në tribuna sepse jemi një skuadër e traditës ku qyteti jeton me futbollin”, ka shkruar Batatina në facebook.

Kujtojmë se që nga 13 marsi i këtij viti për shkak të pandemisë ‘Covid-19’, asnjë ndeshje në Kosovë nuk është zhvilluar më tifozë./Gazeta inFokus/

Image

Të tjera