Uncategorized

Sveçla pret në takim Abbott

Autori: Gazeta inFokus 16:08 | 01 April 2021

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott.

Gjatë këtij takimi, Abbott e uroi Sveçlën për detyrën e re dhe shprehu gatishmërinë për të vazhduar bashkëpunimin me qeverinë e re dhe për t’i thelluar marrëdhëniet mes të Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Gjithashtu ai shprehu gatishmërinë e qeverisë britanike për të ndihmuar Kosovën në fushën e sundimit të rendit e ligjit dhe të sigurisë.

Ministri e njoftoi ambasadorin me prioritetet e ministrisë si dhe e falëndero për përkrahjen deri më tani dhe për gatishmërinë për thellimin e marrëdhënieve bilaterale me Mbretërinë e Bashkuar.

Të tjera