Lajme

Suspendohet polici, dyshohet se i dehur sulmoi fizikisht një grua

Autori: Gazeta inFokus 17:22 | 04 June 2023

Një polic është suspenduar nga detyra.U raportua ai ishte i përfshirë në një incident i cili ka ndodhur mbrëmë në një lokal në Prizren.

Dyshohet se ai në gjendje të dehur e ka sulmuar fizikisht një grua.Nuk dihet se si ka ardhur deri tek rasti apo edhe lidhja mes të dyshuarit dhe viktimës.

Rastin e konfirmoi edhe Inspektorati i Policisë së Kosovës.Në një përgjigje për Klankosova nga IPK-ja thuhet se zyrtari policor ishte jashtë detyrës zyrtare.

“Duke ju referuar kërkesës suaj ju konfirmojmë se IPK është njoftuar për këtë rast dhe me urdhër të Prokurorit kujdestar është iniciuar rasti për lëndim trupor dhe do të trajtohet në procedurë të rregullt. Zyrtari policor i dyshuar në këtë rast ishte jashtë detyrës zyrtare dhe dyshohet se ishte nën ndikimin e alkoolit. Me rekomandim të IPK-së zyrtari policor i policisë kufitare është suspenduar”, thuhet në përgjigjen e Inspektoratit Policor të Kosovës.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera