Sport

Super Coutinho, Liverpool prek Champions

Autori: Gazeta inFokus 10:19 | 15 May 2017

Liverpool ka arritur të marrë një fitore spektakolare, 0-4 në transfertën ndaj West Ham.

Protagonist absolut i “Të kuqve”, ka qenë braziliani Philippe Cuotinho i cili ka asistuar për Sturridge në golin e parë  dhe ka shënuar vetë golin e dytë dhe të tretë.

Serinë e golave e mbylli sulmuesi belg, Origi, i cili shënoi në minutën e 76, golin e katërt dhe të fundit të takimit.

Me këtë fitore Liverpool prek kualifikimin në Champions, pasi në javën e fundit pret Middlesbrough, një ekipi që ka rënë matematikisht nga Premiere League dhe vjen pa pretendime në “Anfield Road”.

Etiketa:
Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera