Lajme

Sulmuesi i deputetes shëtitet lirshëm përreth Kuvendit (Video)

Autori: Gazeta inFokus 15:01 | 02 May 2017

Plaku që sulmoi deputetën e LSDM-së Radmilla Sheqerinka ditën e 27 prillit brenda hapësirave të parlamentit të Maqedonisë, sot po shëtitet i lirë nëpër Shkup.

Para pak minutash ai u pa të kaloj përreth hapësirave të Kuvendit. Ende mbante të njëjtën këmishë, dhe ecte sikur nuk ka ndodhur asgjë.

I pyetur nga gazetarët e TV21 për arsyet e sulmit, ai tha se në ato momente është munduar që ta largoj deputeten e LSDM-së nga turma e protestuesve dhe se nuk ka pasur qëllim që ta lëndoj të njëjtën.

Megjithatë, sulmuesi plak, emri i të cilit ende nuk dihet, tha se nuk pendohet.

Comodita Home feston 8 vjetorin, me 8 milion klientët e saj!

Të tjera