Lajme

Sulmon policin, arrestohet

Autori: Gazeta inFokus 15:19 | 30 April 2017

Dy persona janë arrestuar në Mitrovicë, pasi që të njëjtit në një pikë kontrolli të veturave, nuk i kanë respektuar urdhëratë e zyrtarëve policor, si dhe njëri nga të dyshuarit ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor .

Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera