Lajme

Sulme ndajë policisë, gazë lotsjellës e bomba, gjithçka që ndodhi në Mitrovicën Veriore

Autori: Gazeta inFokus 11:59 | 13 October 2021

Aksioni i policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës u përcolle më një numër të incidenteve.

Serbët që banojnë në këtë pjesë të Kosovës, kanë sulmuar njësitë e policisë më gurë, gazë lotsjellës, shkruan Gazeta Infokus.

Kundërpërgjigja e Policisë ndaj këtyre serbëve të revoltuar ishte vetëm gazi lotsjellës.

Madje qytetarët serbë, gjuajtën edhe garantë dore forca speciale.

Për të penguar punën e policisë, serbët gjuajtën edhe në drejtim të autoblindave të Policisë, si dhe dogjën vetura.

Deri më tani është raportuar se janë lënduar gjashtë persona, në mesin e tyre edhe policie./Gazeta Infokus/

Të tjera