Lajme

Sulm me thikë pranë Komisionit Evropian në Bruksel, katër të plagosur

Autori: Gazeta inFokus 08:09 | 31 January 2023

Të paktën katër persona kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me thikë brenda një metroje në Bruksel, shumë pranë selisë së Komisionit Europian.

Sipas mediave vendase i dyshuari u arrestua nga policia belge në vendin e ngjarjes.

Dëshmitarët okularë hanë se i dyshuari 30-vjeçar bërtiti “Allahu Akbar” para se të kryente sulmin me thikë, duke plagosur 4 persona, njëri prej tyre në gjendje kritike.

Policia dhe ambulancat kanë rrethuar zonën dhe trafiku u ndërpre ndërsa stacioni i metrosë Schuman u mbyll, konfirmoi STIB-MIVB, kompania e transportit publik të qytetit.

Etiketa:
Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera