Lajme

Suhareka nuk i bindet vendimit të Hotit, e shpallë 28 nëntorin ditë pushimi

Autori: Gazeta inFokus 20:54 | 27 November 2020

Sot në orët e mbrëmjes kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, përmes njē shkrimi ka bërë të ditur se dita e hënë është ditë punë për të gjitha institucionet shtetërore.

Madje Hoti ka thënë se në të gjitha institucionet shtetërore, në institucionet arsimore në të gjitha nivelet, do të punohet me orar të rregullt, në përputhje me masat anti Covid të ndërmarra nga Qeveria.

Por ndryshe nga Hoti thotë drejtori i DKA-së në Komunën e Suharekës, Remzi Bajselmani.

Drejtori, Remzi Basjelmani, ka bërë të ditur se ditën e hënë nuk zhvillohet proces mësimor në shkollat e Komunës së Suharekës dhe kjo në bazë të planit shkollor nga Ministria e Arsimit.

Tutje ai bënë të ditur që drejtoria që ai udhëheqë do të punojë por jo edhe shkollat.

Të tjera