Lajme

Suedi/ Shpërthim i fuqishëm në pallat, plagosen 25 persona

Autori: Gazeta inFokus 10:10 | 28 September 2021

Njëzet e pesë persona u dërguan në spital pas shpërthimit të një pallati, mëngjesin e ditës së sotme në Gothenburg, në Suedi.

Mediat e huaja raportojnë se policia ka hetimet dhe deri tani nuk ka asnjë persona të dyshuar për ngjarjen.

Shërbimet zjarrfikës dhe ambulanca kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe janë duke punuar për të larguar nga ndërtesa banorët.

“Banesat dhe shkallët janë dëmtuar. Është e paqartë për momentin se çfarë e shkaktoi shpërthimin”, thanë shërbimet e urgjencës në Gothenburg.

Etiketa:

Të tjera