Fun & Video

Stuhia e fortë rrëzon minaren e xhamisë. Pamje nga momenti (Video)

Autori: Gazeta inFokus 10:38 | 14 October 2021

Moti i keq dhe stuhitë kanë përfshirë Turqinë jugperëndimore, duke shkaktuar dëme të mëdha.

Erërat e forta rrëzuan çatitë e disa shtëpive dhe dyqaneve, ndërsa ka rënë edhe maja e një minareje në një xhami në qytetin Nazili.

Pamjet e rërzimit të majës së minares u publikuan në rrjetet sociale, ndërsa banorët u frikësuan dhe u larguan menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Të tjera