Lifestyle

Studimi: Kursimi i parave ju ndihmon të flini më mirë natën

Autori: Gazeta inFokus 15:05 | 11 July 2024

Një raport i ri ka sugjeruar se krijimi i një zakoni të kursimit jo vetëm që do t’ju lërë me më shumë para, por gjithashtu mund t’ju ndihmojë të flini më mirë.

Kursimi i një sasie të vogël rregullisht, mund të përmirësojë mirëqenien mendore, thanë studiuesit në Universitetin e Bristol në Angli.

Kursimtarët e rregullt me ​​të ardhura të ulëta kanë nivele të ngjashme të kënaqësisë nga jeta si të pasurit që nuk kursejnë , shtuan ata, shikruan Living.

-Advertisement-

Megjithatë, kursimi i parave ka qenë i vështirë në vitet e fundit, për shkak të rritjes së mprehtë të faturave dhe çmimeve të ushqimeve në shumë vende të botës.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera