Lajme

Stoltenberg reagon pas takimit me Kurtin: NATO do të vazhdojë të bëjë atë që është e nevojshme për të ruajtur një mjedis të sigurt

Autori: Gazeta inFokus 19:53 | 20 November 2023

Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pas takimit me kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Stoltenberg u shprehë që në se NATO do vazhdojë të bëjë atë që është e nevojshme për të ruajtur një mjedis të sigurt mbi të gjitha komunitetet

Ndërsa ka shtuar se në takimin me kryeministrin Kurti, diskutuan edhe për situatën e sigurisë në Kosovë dhe rajon.

-Advertisement-

Të njëjtën temë, e ka trajtuar edhe në takimin me presidenten, Osmani.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BKT Kosova, Sponsor krenar i Komitetit Olimpik të Kosovës, uron përzgjedhjen e Republikës së Kosovës si nikoqire e Lojërave Olimpike…

Të tjera