Lajme

Stoltenberg nesër në Kosovë, takon krerët e vendit

Autori: Gazeta inFokus 13:41 | 19 November 2023

Nesër më 20 nëntor, shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, do ta vizitojë Kosovën.

Ai do ta takojë presidenten Vjosa Osmani, dhe kryeministrin Albin Kurti.

Pas takimit me Osmanin, do të ketë konferencë për media.

-Advertisement-

Kjo u bë e ditur nga Zyra për Media e NATO-s.

Më 20 nëntor, “Sekretari i Përgjithshëm do të vazhdojë udhëtimin e tij në Kosovë, ku do të ketë diskutime me zonjën Vjosa Osmani-Sandriu dhe zotëri Albin Kurtin”.

“Ai do të vizitojë edhe kampin e KFOR-it të NATO-s ‘Nothing Hill’, ku do të takojë komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Ulutas, dhe do t’ju adresohet trupave”.

“Ai do të takojë edhe Drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s, Gjeneral Brigade, Hammerstein”, tha NATO-ja në njoftim.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe pjesëmarrës në panairin “Gulfood Fair 2024” në Dubai

Të tjera