Lajme

Stilisti që transformon të pastrehët

Autori: Gazeta inFokus 14:59 | 12 May 2021

Stilisti me bazë në Los Angeles, Jason Schneidman, po bën një punë shumë fisnike. Disa herë në muaj ai viziton zonat më të privuara të qytetit, gjen njerëz të pastrehë dhe i transformon ato duke përdorur të gjitha aftësitë e tij.

Në një nga videot e tij, ndërsa i bënte një prerje flokësh një njeriu të pastrehë, stilisti i tregon atij për varësitë e tij të dikurshme që e çuan në borxhe dhe humbje të  peshës. Për fat të mirë, Jason arriti të ndryshojë jetën plotësisht, duke e tërhequr veten nga cepi i rënies.

Bright Side shkruan se e admiron motivimin e Jason dhe se si në mënyrë të pabesueshme këto ndryshime në pamje nuk mund të arrihen vetëm me gërshërë, një rroje elektrike, produkte stilimi dhe duar të afta.

Ja disa nga shembujt e ndryshimeve:

Të tjera