Lajme

Stavileci: PTK bankroton nëse detyrohet t’ia paguajë 30 milionë euro Blerim Devollit (Video)

Autori: Gazeta inFokus 21:38 | 25 April 2017

Në emisionin Komiteti, që transmetohet në RTV Dukagjini, ministri për Zhvillim Ekonomik, Blerand Stavileci, ka folur për kontratën mes Telekomit dhe operatorit Z-Mobile, mospërmbushja e së cilës u gjobit Telekomi me 30 milionë euro në Gjykatën e Arbitrazhit.

Stavileci ka treguar se cili është qëndrimi Partisë Demokratike të Kosovës për kontratën e Telekomit me Z-Mobile’in, e cila u nënshkrua gjatë mandatit të kësaj partie.

Ai ka komentuar dëmet që ka shkaktuar humbja e rastit nga Telekomi në Arbitrazh, dhe nëse pagimi i 30 milionë eurove Z- Mobile’it të Blerim Devollit, do të sillte bankrotimin e kompanisë publike të Telekomit.

-Advertisement-

Për më shumë detaje, ndiqeni videon e mëposhtme:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera