Sport

Statistikat tregojnë se Xhaka e ka mbajtur në “xhep” Pogban këtë sezon (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 23:27 | 15 May 2017
Granit Xhaka dhe Paul Pogba këtë vit po e kompletojnë sezonin e parë në Premierligë, njëri te Arsenali e tjetri te Manchester United.

Të dy jo rrallë herë janë kritikuar për paraqitjet në fushat e blerta, sidomos Pogba, për të cilin janë paguar 100 milionë euro, duke bartur epitetin e futbollistit më të shtrenjtë në histori të futbollit.

Në një krahasim të bërë mes këtyre dy futbollistëve, shihet qartë se Granit Xhaka, ka pasur një sezon më të mirë se francezi.

Kosovari i shndërruar në lider në mesfushën e Arsenalit, e lë pas 100 milionëshin në çdo aspekt.

Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera