Lajme

Stano: Përfundojnë takimet në Ohër, Borrell del shpejt para mediave

Autori: Gazeta inFokus 22:05 | 18 March 2023

Bashkimi Evropian ka njoftuar se ka përfunduar takimi trilateral në Ohër.Shefi i diplomacisë së jashtme të BE’së, Joseph Borrell pritet të dalë në konferencë pas pak.

Kjo u bë e ditur nga zëdhënësi i BE’së, Peter Stano, përmes një cicërime në Twitter.

Takimet e para ishin bilaterale mes ndërmjetësve dhe fillimisht Vuciqit e më pas Kurtit dhe kanë nisur pak pas orës 10 në mëngjes.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera