Sport

Sulmuesi i Liverpoolit zgjedh vendin e veçantë për tu pagëzuar (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 18:02 | 16 January 2020

Sulmuesi i Liverpool, Roberto Firmino ka bërë një zgjedhje totalisht speciale për të kryer ritualin e parë për besimtarët e krishterë, pagëzimin.

Braziliani ka shfrytëzuar pishinën e tij për tu larë me ujin e bekuar.

Protagonist në ritual kanë qenë edhe dy shokët e tij te Liverpool dhe në kombëtaren brazilian, Fabinho dhe Alisson Becker.

Të tjera