Lifestyle

Sportisti i njohur vrau të dashurën në sy të vajzës (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 13:27 | 22 May 2020

Një keçist i njohur akuzohet se ka vrarë të dashurën e tij bukuroshe, në sy të vajzës 13-vjeçare. Mediat britanike shkruajnë se Andreë Ëadsëorth, 36 vjeç, nga Ëigan do të paraqitet sot në Gjykatën e Manchester, pasi dyshohet se vrau Melissa Belshaë, 32 vjeç, në shtëpinë e saj të mërkurën.

Ai gjithashtu akuzohet edhe për vrasje të mbetur në tentativë, pasi ka kërcënuar një person me thikë dhe ka sulmuar dy oficerëve të policisë.

Vajza e viktimës, e cila ishte dëshmitare e sulmit, njoftoi në telefon shërbimet e urgjencës për të ngritur alarmin, por nëna e saj vdiq në vendin e ngjarjes.

Të tjera