Lajme

Spitali Olive prezanton konceptin e ri të trajtimit mjekësor dhe diagnostikimit

Autori: Gazeta inFokus 20:36 | 26 July 2022

Spitali Olive me nivel ndërkombëtar trajtimi dhe i licencuar nga Ministria e Shëndetësisë, prezanton konceptin e ri të trajtimit dhe diagnostikimit në gjinekologji, pediatri, kirurgji të përgjithshme, kirurgji plastike, maksillofaciale dhe stomatologji, kirurgji abdominale, kirurgji të fëmijëve, ortopedi dhe traumatologji, mjekësi interne, mjekësi të përgjithshme, neonatologji, reumatologji, reparti për kujdes intensiv, urologji, laboratorin biokimik, neurologji dhe shumë reparte tjera mjekësore që posedon ky spital, shkruan Gazeta Infokus.

Olive është i pajisur pajisjet dhe teknologjinë më të fundit për diagnostikim të pacientëve për të gjitha llojet e sëmundjeve me anë të rrezeve X si MR, CT e RTG, në fushën e Onkologjisë, duke mundësuar përcaktimin e shtrirjes së përhapjes së tumorit, planifikimit të radioterapisë dhe vlerësimin e përgjigjes së trajtimit./Gazeta Infokus/

Të tjera