Lajme

Spiegel Online: Sunduesi Nikolla Gruevski po e shkatërron vendin e tij!

Autori: Gazeta inFokus 15:04 | 02 May 2017

Spiegel Online, gazeta më e lexuar dhe më me ndikim në rajonin gjermanofolës, në edicionin e pasditës ka sjellur një rrëfim të gjatë për ngjarjet në Maqedoni.

Në analizën e Spiegel thuhet mes tjerash që Kryeministri i Maqedonisë, dikur bartësi i shpresës së reformimit të shtetit të tij, Nikolla Gruevski, sot është shëndërruar në penguesin kryesor të funksionimit të këtij shteti, raporton Gazeta Blic.

Pasi ka anlizuar biografinë politike të Gruevskit dhe duke hedhur shikim në rrjedhën e ngjarjeve të fundit Spiegel vjen tek konkluza që Gruevski duke mos e pranuar realitetin e ri politik faktikisht ka vendosur ta sakrifikojë shtetin e Maqedonisë.

Tekstin e plotë të Spiegel Online mund ta lexoni KËTU

Etiketa:
Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera