Sport

Southgate: Në mbrojtje ishim katastrofë, Kosova ka potencial

Autori: Gazeta inFokus 10:39 | 11 September 2019

Trajneri i Gareth Southgate në konferencën për shtyp pas ndeshjes ndaj Kosovën të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultatin 5-3 u shfaq i kënaqur për marrjen e tre pikëve por jo për lojën që zhvilloi skuadra e tij sidomos në mbrojtje.

“ Ishte një ndeshje gabimesh. Në sulm treguam karakter dhe shënuam gola të bukur por në mbrojtje ishim katastrofë. Duhet të përmirësohemi në këtë repart, komplimente edhe Kosovës që ka një skuadër shumë të mirë dhe ka realisht shanse të shkojë në Europian”, nënvizoi Gareth Southgate.

Të tjera