Lajme

Sot seanca për Ramush Haradinajn

Autori: Gazeta inFokus 08:03 | 27 April 2017

Ish-kryeministri i Kosovës dhe njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj do të dalë sot para gjykatës në Colmar të Francës, ku pritet të merret vendimi përfundimtar.

Haradinaj është duke u mbajtur në Francë me fletarrest të Serbisë që nga muaji janar i këtij viti.

Seanca do të fillojë në orën 9 të mëngjesit, ku gjykata pritet të vendosë për rastin e Haradinajt.

-Advertisement-

Kreu i AAK-së u ndalua në aeroportin e Bazelit nga autoritetet franceze në bazë të një fletarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia për, siç thuhet, krime lufte në Kosovë.

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera