Lajme

Sot një litër naftë shitet për 1 euro e 72 centë

Autori: Gazeta inFokus 08:43 | 06 September 2022

Një litër naftë sot do të shitet për 1 euro e 72 centë.

Kështu njofton Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Sipas MINT, çmimi maksimal i lejuar për benzinë është 1 euro e 38 centë.

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: shtatëdhjetë e gjashtë centë për litër.

Të tjera