Lajme

Sot nis “Java e Krenarisë”, e pranishme edhe presidentja Osmani

Autori: Gazeta inFokus 09:31 | 06 June 2022

Sot zyrtarisht nisë Java e Krenarisë 2022.

Hapja zyrtare do të bëhet në ndërtesen e Qeverisë së Kosovës, prej orës 18:00h.

Hapja zyrtare e Javës së Krenarisë bëhet nën patronimin e Zyrës për Qeverisje të Mirë, të Drejta të Njeriut, Mundësi të Barabarta dhe Kundër Diskriminimit – Zyra e Kryeministrit.

Fjalë rasti do të mbajnë:

  • Habit Hajredini, Drejtor, Zyra për qeverisje të mirë / Zyra e Kryeministrit.
  • Vjosa Osmani, Presidente e Republikës së Kosovës
  • Albulena Haxhiu, Ministre e Ministrisë së Drejtësisë
  • Jeffrey Hovenier, Ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë
  • Tomas Szunyog, Ambasador i Bashkimit Evropian në Kosovë
  • Tea Blakaj – Hoxha, Këshilltare e Jashtme Ligjore e Kryeministrit
  • Arbër Nuhiu, Drejtor Ekzekutiv i Qendrës për Zhvillimin e
  • Grupeve Shoqërore (CSGD)

Të tjera