Lajme

Sot nënshkruhet memorandumi per Lokalitetin Arkeologjik te Dresnikut

Autori: Gazeta inFokus 08:14 | 26 September 2023

Sot ora 11:00–11:30, në kabinetin e Ministrit Hajrulla Çeku, do të nënshkruhet memorandum bashkëpunimi për Lokalitetin Arkeologjik të Dresnikut, mes Ministrisë së Kulturës dhe Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Kosovë.

Nga ministria bëjnë të ditur se në fillim të ngjarjes, Çeku dhe Hovenier do të mbajnë fjalimet e tyre dhe më pas do të zhvillohet ceremonia e nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera