Lajme

Sot në Bruksel zhvillohen takimet e radhës në kuadër të dialogut

Autori: Gazeta inFokus 07:13 | 25 April 2024

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq pritet të takohen sot në Bruksel, me ndërmjetësimin e emisarit të BE-së, Mirosllav Lajçak.

Këshilltari i zëvendëskryeministrit Bislimi, Klisman Kadiu, tha për RTKlive se sot do mbahet takimi i radhës në Bruksel.

“Të enjten zhvillohen takimet e radhës në kuadër të procesit të dialogut”, tha ai.

-Advertisement-

Ndryshe rundi i fundit i bisedimeve u zhvillua më 18 prill dhe kishte përfunduar pa ndonjë sukses. Më 1 shkurt në Kosovë hyri në fuqi rregullorja e BQK-së, për përdorim të parasë së gatshme.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Rëndësia e komunikimit efektiv midis Familjes dhe Kopshtit

Të tjera