Lajme

Sot mbahet Kuvendi i Odës Ekonomike të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 06:58 | 14 July 2022

Sot ( e enjte, 14 korrik 2022) me fillim në ora 10:00 do të mbahet mbledhja Konstituive e Kuvendit të Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), në të cilin do të zgjedhen edhe organet e reja drejtuese në mandatin e ardhshëm katër vjeçar. 51 delegatë të Kuvendit të Odës Ekonomike do të votojnë për organet e reja të OEK-ut.

Për RTKlive nga Oda Ekonomike e Kosovës, kanë konfirmuar se deri më tani për të qenë pjesë e garës për kryetar të OEK-ut, janë tre kandidatë. Ruzhdi Kurtishaj, i cili deri tani ishte kryetar i Kuvendit të Odës Ekonomike, Erëza Vela e cila është një afariste e suksesshme në Kosovë dhe Lulzim Rafuna ish-drejtori i Doganës së Kosovës.

Të tjera