Lajme

Sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 22 gradë Celsius

Autori: Gazeta inFokus 07:29 | 05 May 2022

Të enjtën do të mbajë mot me intervale të gjata me diell

Nga dita e premte do të ketë shtim të vransirave, e pasdite dhe në mbrëmje, vende-vende paraqiten edhe kushte për riga lokale shiu. Mundësi për shi priten edhe ditën e shtunë.

Nga dita e diel, sërish mot më stabil dhe më shumë diell.

Cilësia e ajrit, kryesisht do të jetë në vlera të pranueshme. Vetëm orëve të mbrëmjes vende-vende vlerat e çastit mund të kalojnë edhe në të dobëta, njofton Prishtina Weather.

5.05 – Më ngrohtë, kryesisht me diell. Ditën vransira kalimtare, e përreth viseve malore nuk përjashtohen mundësi për riga lokale shiu.

6.05 – Kryesisht me vransira e ngrohtë, me mundësi për riga lokale shiu.

7.05 – Kryesisht me vransira, e mundësi për riga lokale shiu.

8.05 – Ngrohtë e kryesisht me diell.

9.05 – Kryesisht me diell dhe ngrohtë.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 6 gradë Celsius deri në 10 gradë Celsius, e maksimalet ndërmjet 20 gradë Celsius deri në 22 gradë Celsius.

Era frynë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga juglindja 5-11m/s.

Shtypja atmosferike mbetet më e lartë mbi vlera normale dhe luhatet në këto vlera të larta.

Të tjera