Lajme

Sot janë takuar partnerët e koalicionit, flasin nga zyra e kryeministrit Hoti

Autori: Gazeta inFokus 19:23 | 14 September 2020

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa gjatë ditës së sotme u takua me partneret e koalicionit.

Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj dhe Isa Mustafa kanë mbajtur takim ne zyrën e kryeministrit gjatë ditës së sotme, raporton arbresh.info.

Ndonëse zyra e shefit të qeverisë nuk ka dhënë detaje për këtë takim, arbresh.info, mëson se takimi kishte për qëllimi temën e dialogut dhe marrëveshjet e arritura në Shtëpinë e Bardhë.

Për Arbresh.info, këshilltari për media i kryeministrit Hoti, Xhavit Beqiri, e ka konfirmuar këtë takim.

“Takim i rregullt në mes partnerëve të koalicionit”, ka thënë shkurt Beqiri.

Ky takim vjen pas situatës së fundit politike që është krijuar në vend dhe kundërshtimet që po janë shprehur nga AAK-ja.

Të tjera