Lajme

Sonte Nata e Kadrit, Rama ka një urim special për myslimanët shqiptarë

Autori: Gazeta inFokus 20:14 | 08 May 2021

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar myslimanët të cilët agjërojnë muajin e Ramazanit dhe këtë natë të shenjtë e cila njihet si Nata e Kadrit.

“U uroj sot Natën e Madhe të Kadrit – nata e zbritjes së Kuranit të Shenjtë – të gjithë besimtarëve muslimanë”- shkruan Rama në Facebook.

 

Të tjera