Sport

Skuadra italiane konfirmon 16 raste me koronavirus

Autori: Gazeta inFokus 16:45 | 01 April 2021

Skuadra italiane, Empoli, ka konfirmuar 16 raste pozitive me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Në njoftimin e lëshuar nga klubi thuhet se në testimet e fundit të kryera me 31 mars, pozitiv kanë dalë 16 futbollistë, të cilët tashmë janë futur në izolim.

Empoli garon në Serie B dhe aktualisht mban vendin e parë me 59 pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera