Sport

Skuadra e Gjilanit e luanë nesër ndeshjen e parë në vitin 2020

Autori: Gazeta inFokus 16:53 | 14 January 2020

Skuadra e Gjilanit në vlugun e përgatitjeve për stinorin pranveror nesër do ta zhvillohj ndeshje e parë miqësore për vitin 2020, shkruan Gazeta inFokus.

Gjilanasit takohen në një duel miqësor me skuadrën nga kryeqyteti i Kosovës, KF 2 Korriku.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin ndihmës te qytetit dhe nisë nga ora 14:00.

Kujtojmë së klubi i Gjilanit fazën përgatitore do ta zhvilloj në Antalya të Turqisë.

Ndryshe, gjilanasit e kanë mbyllur stinorin vjeshtor në pozitën e dytë me 32 pikë, 2 me pak se lideri, Ballkani./Gazeta inFokus/

 

Të tjera