Sport

Skuadra e Chelseas publikon listën e futbollistëve të ftuar për finalen e Ligës së Kampionëve

Autori: Gazeta inFokus 21:44 | 27 May 2021

Skuadra e Chelseas ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve, ku do të takohet me Manchester Cityn, shkruan Gazeta inFokus.

Finalja ndërmjet Chelseas dhe Manchester Cityt do të zhvillohet me 29 maj në Porto.

Trajneri i londinezëve, Thomas Tuchel, i ka të gatshëm pothuajse të gjithë lojtarët dhe nuk do të ketë mungesa të mëdha për ndeshjen e vitit nda ‘qytetarëve’.

Më poshtë keni emrat e futbollistëve të Chelseas, të cilët janë të gatshëm për finalen e garës më prestigjioze për klube në Evropë.

Portierë: Kepa, Mendy, Caballero;

Mbrojtës: Rudiger, Alonso, Christensen, Silva, Zouma, Chilwell, Azpilicueta, James, Emerson;

Mesfushorë: Jorginho, Kante, Kovacic, Mount, Gilmour, Anjorin;

Sulmues: Abraham, Pulisic, Werner, Giroud, Hudson-Odoi, Ziyech, Havertz./Gazeta inFokus/

 

Të tjera