Fokus

Skënder Hyseni përmend një emër për President të Kosovës

Autori: Halil Berisha 18:32 | 09 February 2020

Vetëvendosje e LDK bën marrëveshje për të qeverisur me vendin.

Aty një nga pikat më të përfolura, ajo e postit të shefit të shtetit, thuhet se do të zgjidhet nga dy liderët, Albin Kurti e Isa Mustafa, kur t’i vije koha, shkruan gazeta inFokus.

Por, anëtari i kryesisë së LDK-së, Skënder Hyseni, në një intervistë për gazetën inFokus, ka thënë që kjo pozitë do t’i takoj LDK-së.

Madje ka përmendur edhe një emër.

“Kandidati për President do të vije nga LDK e ky është dakordim dhe kush do të jetë kandidat ende nuk e dijmë sidoqoftë besoj që do ti bënte nder edhe LDK-së edhe Kosovës një kandidat siç është Isa Mustafa”./Gazeta inFokus/

Të tjera