Lajme

Skandaloze: UEFA në hartë e paraqet Kosovën si pjesë të Serbisë

Autori: Gazeta inFokus 14:47 | 06 October 2021

Një skandal është bërë nga shtëpia e futbollit UEFA, drejtuar shtetit tonë.

Kur u publikua video e logos për Kampionatin Evropian “Germany 2024”, UEFA ka bërë një skandal të madh, shkruan lajmi.net.

Në fillimin e videos, UEFA e ka paraqitur Kosovën si pjesë të Serbisë.

Për këtë skandal, ka reaguar edhe ish kryeministri Ramush Haradinaj që shkroi: Ju duhet ta respektoni Kosovën. Duhet t’i ndaloni fyerjet. Kjo hartë është diskriminuese dhe e papranueshme..

Të tjera