Fokus

SKANDALOZE: Sëmurën 7 nxënës në shkollën “Hasan Prishtina” në Prishtinë si pasojë e erës së keqe të tualeteve

Autori: Gazeta inFokus 12:15 | 15 September 2023

Shtatë nxënës të klasës së tretë në shkollën “Hasan Prishtinë”, në Prishtinë, janë sëmurur si pasojë e erës së keqe të tualeteve, shkruan Gazeta Infokus.

Për këtë shkak prindërit kanë vendosur që fëmijët e tyre të mos i dërgojnë në shkollë duke bërë që kjo klasë të e bojkotojë mësimin.

Ekipi i Infokus ka shkuar në shkollën “Hasan Prishtinë”, për të marrë informacione dhe për të parë gjendjen e tualeteve e ku është përballur edhe me një reagim të ashpër nga drejtoresha e kësaj shkolle, Sofije Bunjaku  kur ka mësuar që është bojkotuar mësimi./Gazeta Infokus/

Për më shumë shikoni storien e plotë:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Në qendër të Prishtinës, hap dyert Derand Hotel

Të tjera