Lajme

Skandaloze: Komuna e Suharekës jep çmim me gabime të shumta drejtshkrimore (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 21:30 | 17 February 2020

Komuna e Suharekës ka ndarë çmimin “qytetar nderi” për Halil Kastratin nga Organizata “Jetimët e Ballkanit”.

Mirëpo ajo çka bie në sy në këtë çmim janë gabimet elementare drejtshkrimore të bëra, shkruan gazeta inFokus.

Në fotografinë e çmimit shihen gabime në fjalën “Luharekë”, “Kryetarri”, “Prizenit” dhe të tjera gabime./Gazeta inFokus/

 

 

Të tjera