Lajme

Situata në Veri/ Hill kërkon nga Kosova dhe Serbia t’i kthehen dialogut

Autori: Gazeta inFokus 22:37 | 29 May 2023

Christopher Hill, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia që t’i kthehen tryezës ë bisedimeve.

Kështu, Hill kërkoi që Kosova dhe Serbia të përmbahen nga veprimet të cilat çojnë në dhunë.

Në një deklaratë me shkrim për agjencinë e lajmeve serbe, Tanjug, Hill ka  shtuar se për këtë duhet urgjentisht të fokusohen liderët e të dyja palëve.

Siç ka treguar Hill ka pasur kontakte me presidentin serb, Aleksnadër Vuçiq, ku temë diskutimi ka qenë situata e tensionuar në Veriun e Kosovës.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BURSA të plota në Infermieri dhe PUNËSIM në Gjermani ofrohen nga UNI-Universum International College dhe Klinika Gjermane “Knappschaft”

Të tjera