Lajme

Situata në Mitrovicën Veriore, banorët rrëfejnë se sa janë të sigurt

Autori: Gazeta inFokus 15:11 | 28 September 2021

Misioni ushtarak i NATO-s në Kosovë pas ngritjes së tensioneve në veri të Mitrovicës, ka rritur numrin e patrullimeve, raporton Gazeta Infokus.

Gëzim Alushi, banor i asaj ane dhe kandidat për asamblist, ka treguar për Gazetën Infokus, se për momentin gjendja në veri është e qetë dhe nuk është shënuar asnjë incident.

“Gjendja ku jemi tani në Mitrovicën veriore është e qetë. Nuk ka kurrfarë incidenti apo diçka. Kalimi është i lirë por edhe atje është pak telashe, po mendoj që janë përforcuar forcat. Sot kemi lajme që nuk ka pas ndonjë ndërhyrje apo telashe, kështu që ka forca më tepër se që kanë qenë përpara”, tha Alushi./Gazeta Infokus/

Të tjera