Lajme

Sipas Exit Poll-it të T7, Shpejtim Bulliqi e fiton Podujevën

Autori: Islam Morina 19:23 | 14 November 2021

Në Podujevë në balotazhin për krytear të komunës, garojnë Ekrem Hyseni i LDK-së dhe Shpejtim Bulliqi i LVV-së, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas Exit Poll-it të realizuar nga T7, garën për të parin e Podujevës e fiton Shpejtim Bulliqi me 50.4% të votave.

Kujtojmë se në raundin e parë të zgjedhjeve për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni i LDK-së, kishte marrë 44,20% të votave apo 16, 925 vota, kurse Shpejtim Bulliqi i LVV-së, kishte marrë 44,16% të votave apo 16, 907 vota në total./Gazeta Infokus/

Të tjera